امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PES 2016
سلام بچه هاااااا!!!
خیلیا مثل عینلو و ..... از من درخواست کردن که پچ پی ای اس 16 رو بگذارم برای دانلود!!!!
من هم اینکارو کردم که دل شما رو شاد کنم!!!!!
البته خیلیا توی نصب اون پچ گیر افتادن!بیبین منو خیلیا گیر افتادن!
آموزش رو به صورت پی دی اف برای دانلود گذاشتم.
توضیحات مختصر از پچ:
این پچ دو بخشه یا به عبارتی دوتا پچه!!!!! به نام های PTE 4    و     PTE 4.1     که مکمل همدیگر هستند.پچ 4.1 کامل تره ولی بدون پچ 4 نصب نمیشه یا اگر هم نصب شه اعمال نمیشه!چون همونطور که گفتم مکمل همدیگه اند!!!!
پچ .14 شامل:
– New/Updated kits for: Manchester City, FC Porto, Belenenses, Arouca, Internazionale, AC Milan, Barcelona, At. Madrid, Valencia, PSG, Lille, Club America, Santos Laguna, Pumas, Guadalajara & Spain NT

– Fixed A. Martial face
– Fixed the Serie B error on ML & BL
– More transfers done
– Fixed more accessories, shirt names & positions for a lot of players
– New faces added including, Lingard, K. P. Boateng, Niang & Forlán
– Nike Metal Flash Boots Pack added
– KONAMI Patch 1.03.01 included

و پچ 4 شامل:
– Added Rapid Wien, Midtjylland, Krasnodar, Molde, Lokomotiv Moscow, Sion, Asteras & Legia – Fully licensed with correct squads, lineups, kits, faces, stats & acessories.

– Winter transfers – Until 02/02/16 (We only used in-game players (except for Bundesliga). No new players created. Notice too that, we tried to do all the transfers but, some can be missing, we are not perfects)
– Added new kits for: Arsenal, Nottingham, Hull, Porto, Sporting, Rio Ave, Tondela, Inter, Fiorentina, Atalanta, Sampdoria, Genoa, Torino, Barcelona, Real Madrid, Valencia, At. Madrid, Monaco, PSG, Chile, World Classics & European Classics
– Added kits for all fake teams from the Argentinian Primera Division and Chile Campeonato Nacional Scotiabank
– New stadiums: Mestalla, Estadio do Dragão, Borussia-Park, Estadio Nacional de Chile, Amsterdam ArenA, Vicente Calderon & Emirates Stadium.
– Updated the turf color of all added stadiums. Now they have the same color as the KONAMI default stadiums.
– Updated some team managers
– Added real stadium names for all the teams
– Added 50 + New faces – Including faces for J. Korb, El Nenny, J. Weigl….
– Fixed accessories, shirt names, positions for a lot of players
– Updated stats, accessories and positions for the Bundesliga players
– Fixed the fake players names for the online mode
– Added new balls: Adidas Errejota, UCL Finale 16 Milan
– Added new boots, including: Messi Platinum, evoPOWER 1.3 (Safety Yellow/Black/Atomic Blue), Nike Urban Lilac Pack, NB Furon (Black/Impulse/Silver Mink/ Thunder), Adidas 16 Pack (Purecontrol, primeknit & synthetic)
– KONAMI Data Pack 2.0 & Patch 1.03 included
– Online Compatible

شما میتونین پچ 4 رو از پایین دانلود کنین!:
part 1

part 2
part 3

stadium
unlock team

توجه: 
1.پچ فقط روی نسخه ریلودد نصب میشه هااااا
2.استادیوم و انلاک تیم روی پچ چهار نصب میشه(مکمله)

پچ شماره 4.1!:
4.1 PTE
Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

اموزش نصب رو نیز میتونین از اینجا دانلود کنین.

توجه: این پچ ها جمعا     GB  3 هست!!!!!!
توروخدا اعتبار مثبت فراموش نشه!!!!!!
خیلی براش زحمت کشیدم!
میدونین 3 گیگ آپلود یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر!!!

تو این بازی حریف میطلبم هرکدومتون ادعا دارین بیاین بریم گیم نت شمشاد!!!!!
تورو خدا ضعیف نیاد که ساعتی 2000 تومنم نپره !!!!
باتشکر
Exclamation
میرزایی
Heart
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان