امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجمن فعالان
سلام دوستان خرخون Big Grin بخش مدرسه ما تو این سایت متاسفانه کاملا بدون فعالیت بوده پس این بخش رو اضافه کردم تا هم فعالیتی داشته باشیم و هم سوالاتی با سطح بالا مطرح بشه تا همه استفاده کنند. اولیش رو هم خودم می گذارم.
موفق باشید، مبارز
10 جعبه حاوی حبه قند داریم، 9 تا از جعبه ها اصلی بوده وحاوی حبه قند های پنج گرمی هستند اما یکی از جعبه ها تقلبی است و شامل حبه قند های 4 گرمی است؛فقط با یک بار وزن کردن چگونه می توان جعبه تقلبی را (با ترازوی دیجیتالی) پیدا کرد؟؟!!!
پاسخ
یک معمای پلیسی:در صبح يک روز شنبه آقاي کمالي به قتل رسيد. او در زماني که همسرش در خواب بود به قتل رسيد. همسر او هر چه که مي دانست به پليس گفت. او گفت که: در زمان قتل، آشپز مشغول آماده کردن صبحانه بوده و خدمتکار در حال نظافت و مستخدم نيز پاکتهاي پستي را دريافت مي کرده. پليس پس از شنيدن صحبتهاي همسر مقتول بلافاصله فرد مجرم را دستگير مي کند. به نظر شما پليس به چه کسي مظنون شده و چرا؟
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

جواب:

همسر مقتول قاتل است. زيرا او گفته در زمان قتل خواب بوده، چگونه شخصي که خواب است مي تواند از اتفاقات اطراف خود با خبر باشد.
پاسخ
سلام دوستان مدرسه ی مهدوی
همونطور که میدونید من از مدرسه ی شما نیستم ولی بیشترتون من رو میشناسید، بگذریم، به نظر من معمایی که درباره وزن حبه قندها مطرح شد، یه ناقصی داره!!!! باید تو صورت معما گفته میشد که تعداد حبه قندها در جعبه ها چقدره! با فرض اینکه تو هر جعبه 10 تا حبه قند باشه، معما به این صورت حل میشه:
1- اول از همه ده تا جعبه رو شماره گذاری میکنیم از یک تا 10
2- از هر جعبه به تعداد شماره ای که داره حبه قند برمیداریم ( پس با یه حساب کوچیک میفهیم که 55 حبه قند از کل جعبه ها برداشتیم)
3- حالا وزن این 55 حبه قند رو به صورت تئوری محاسبه میکنیم (با فرض اینکه در هر جعبه 10 حبه قند داشته باشیم، وزن هر حبه قند 0/5 گرم میشود. پس وزن 55 حبه قند باید باشه 27/5)
4- حالا همه حبه قندهایی رو که برداشتیم با ترازو وزن میکنیم. پس از وزن کردن، محاسبه میکنیم که وزن به دست آمده چقدر از وزن 27/5 گرم (که قبلا محاسبه کردیم) کم داره.
5- حالا به ازای هر 0/5 گرم کمبود وزن شماره جعبه مشخص میشه (مثلا اگر ترازو عدد 26/5 رو نشون داد مشخص میشود که 1 گرم که برابر با دو حبه قند میشه از 27/5 کم داره) پس دو حبه قند یعنی جعبه شماره 2
پاسخ
سلام
بچه های مدرسه شهید محمد چاهی هم میتونن اینجا مطلب بزارن؟؟؟؟ Huh Huh Huh Huh Confused
پاسخ
بله
اگر مدیر سایت رضایت داشته باشند هیچ مشکلی وجود ندارد

جواب آقای احسانی فرد: اصلا نیازی به مطرح شدن تعداد حبه قند ها در سوال نیست (برای توضیح بیشتر به بخش سوالات پیشرفته ریاضی مراجعه کنید)
پاسخ
ماشاالله چقدر فعالید!!!!!
پاسخ
خدا بهترش کنه
Tongue Tongue Tongue Tongue
سلام
شهادت حضرت "ام البنین" را به همه ی کاربران و شیعیان تسلیت عرض میکنم(مادر گرامی حضرت ابوالفضل)
پاسخ
سلام

دوستان عزیز هرسوالی داشتن میتونن از اقا بپرسن و حرف دلشونو بزنن.((بارعایت ادب در گروه حرف دل اخر سال شهید چاهی))

((یک راهنمایی)): میتونید برای این که مدارس در حال تعطیل شدنه از اقا حلالیت بطلبید و یا اگه بنظرتون اقا حقی بگردنتون داره میتونید اینجا بنویسید و

مطمئن باشید که اقا به این سولات جوا میده.

و در هر موردی اقا موظف هستند که به این سولات پاسخ دهند.

امیدوارم که دوستان محترم استقبال کنند...

یا علی
پاسخ
سلام
اینجا مثلا انجمن فعالانه؟؟؟!!!!!

اگه فعالا اینطورین وای به حال غیر فعالا   Dodgy Dodgy Dodgy
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان