نظرسنجی: نظر شما در مورد برگزاری آزمون آنلاین در سایت چیست ؟
مخالفم
نظری ندارم
موافقم ولی دسترسی به سایت و اینترنت برام مشکله
موافقم و کاملا شرکت میکنم
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمون آنلاین
سلام 

باید به اطلاع برسانم که روند پورتال دانش آموزی رو به پایان است

با تکمیل پرتال دانش آموزی ؛ سعی میکنیم آزمون آنلاین برای شما به اجرا گزاشته بشه

میخواهیم در این انجمن نظر دانش آموزان در مورد آزمون آنلاین رو بدونیم
پاسخ
سلام. به نظر من خیلی عالیه و اگر برای امتیازات و نمرات بالا امتیازی در نظر گرفته بشه میتواند فرصت خوبی برای دانش اموزان برای جبران نمرات پایین کلاسیشون باشه. و به نظر من اولین مرحله ی این آزمون رو در همین ایام تعطیلات برگزار کنید تا مروری بر درس های گذشته بشود و دانش آموزان مطالبی که قبل از تعطیلات یاد گرفتند فراموش نکنند.
و همین طور خیلی عالی میشه که این آزمون ها در سه سطح مبتدی و متوسط و پیشرفته برگزار شود تا دانش اموزان سطح بالا خودشون رو محک بزنند و متوجه نقاط قوت و ضعف خود برای شرکت در آزمون های مدارس خاص بشوند.
پاسخ
سلام و عرض ادب خدمت آقای بهرامی
به نظر من هم این طرح بسیار خوب و مفید است
در ضمن برای استفاده همگان است و همه می تونن ازش استفاده کنن
اگه یه امتیاز یا نمره ای هم در نظر بگیرید که عالی میشه
سرگروه ارشد داره میگه (احسانی فرد)
فکر کنم که همه با این نظر موافق باشن
ممنون اگه جواب بدین
پاسخ
سلام خدمت دانش آموزان عزیز

لازمه چند نکته رو براتون توضیح بدم

1- با تشکر از نکات خوب آقای احسانی ؛ این آزمونها در سطح کلاسی برگزار میشه و تا جایی که می دونم امکان تقسیم بندی به صورت مبتدی و پیشرفته نیست البته با نظر شما کاملا موافقم و در صورت توان ایجاد این سطحها حتما عملی میشن و سعی می کنم ایجاذ بشه

2- مشکل اصلی عدم دسترسی بعضی دانش آموزان به سایته یا عدم استقبال دانش آموزان از آزمون آنلاین

3- از دانش آموزان خوب خودم مثل میرزایی و زیدی و احسانی و بخصوص هشتمیها تشکر میکنم و ازتون میخوام با نظرات خوبتون در مورد آزمون آنلاین بستر ایجاد سریع رو فراهم کنید. منتظر نظرات خوبتون هستم

4- احساس می کنم بعضی از دانش آموزان اصلا دیدگاه مثبتی نسبت به فعالیت های مجازی آموزشی ندارند یا به بیان دیگه شاید دلشون نمیخواد آموزش و راهنمایی از راه دور صورت بگیره

با این شرایط باز هم نظرات و پیشنهادهای شما رو با استقبال می پذیریم و همچنین تشکر فراوان نسبت به زحمات آقای میرزایی در سایت
پاسخ
سلام به همه!
باتوجه به همه ی اینها به نظر من یه چیزی فراموش شد!!!!ولی کمی بهش اشاره شد!!!!
چون بعضی ها دسترسی به اینترنت براشون مشکله یا و.... نمیتونن تو ازمون شرکت کنن و به همین دلیل غیبت ها زیاد میشه!!!!!!بعضی ها هم که الکی میگن نداریم و....... خودتون میدونین دیگه!!!!
ولی میشه یه کاریش کرد!!!!اینه هرکی مثلا نمره بالای x آورد بهش n تا مثبت میدیم!!!!
مشکل بعدی اینه که من میتونم سوالارو به آقای x لو بدم.
مشکل بعدی اینه که(مثال میزنم) من داداشم فوق لیسانس داره میارم میگذارمش بقل دستم و آزمونو صد میشم یا بیست میشم!!!!!یا اصلا اگر سوالش واضح باشه از اینترنت سرچ میکنم!!!!!
با تشکر ازهمه !!!!
اشکالاتمو حتما بگید!!!!!
ممنون!!!!!
باتشکر
Exclamation
میرزایی
Heart
پاسخ
در مورد نکته ی دومی که میدیریت سایت متذکر شدند به نظر من اولا که این آزمون ها باید کاملا بصورت اختیاری باشند و اگر یک امتیازی هم فقط برای حضور و شرکت دانش آموزان در آزمون در نظر گرفته بشود و به همه دانش آموزان اطلاع رسانی شود شاید مشکل استقبال نکردن دانش آموزان تا حدودی بر طرف شود و دانش آموزان با دانستن این نکته که این آزمون ها می توانند جبران نمرات پایین کلاسی شون باشد انگیزه ی شرکت در این آزمون ها رو در آنها بیشتر می کند.

و اما در مورد نکته آخری که دوست عزیزمون آقای میرزایی گفتند به نظر من طراحی سوالات باید بگونه ای باشد که بیش از ۹۰ درصد آنها مفهومی باشند و دانش آموزان با گشتن در کتاب و یا جزوه شان نتوانند پاسخ را پیدا کنند و تنها در صورتی بتوانند سوالات رو پاسخ بدن که مفهوم کلی درس رو فهمیده باشند و یا زمان طوری در نظر گرفته بشود که فرصت اینکه دانش آموزان بخواهند پاسخ آن را در کتاب پیدا کنند را نداشته باشند.
پاسخ
آقای احسانی درست گفتند اما در عید نمیشه اینکارو کرد چون همونطور که گفته شد باید اطلاع رسانی بشه و جز حدود 10 نفر کسی از سایت استقبال نکرده و آن نمیشه!!!!!پس وقتی همه بفهمن که جبران نمرات قبلی و جود داره و ..... همه با کله میان اگر هم نت نداشته باشن یرن کافی نت و 1000 خرج میکنن و.....
ولی بازم نسبت به نته آخری که گفتم پافشاری میکنم:
من یا حتی شما انقدر فامیلو دوست یا آشنا میشناسیم که سوالاتو بتونن قورت بدن!!!!!
یا حتی میتونیم قرار بگذاریم کافی نت یا خونه همدیگر مثلا با دوتا لپ تاپ ، با هم دیگه سوالارو جواب بدیم!!!!(ولی معلم میفهمه که از روهم نوشتیم)
.
.
.
..
پس آزمون آنلاین یه چیز مهمه که باید تمام جوانب رو در نظر گرفت تا کسی نتونه سو استفاده کنه و الکی نمره بگیره یا ........
منتظر جوابتون هستم!!!!!!!
!!!!!!!
با تشکر از آقای احسانی بابت جوابشون!!!!
ممنون
باتشکر
Exclamation
میرزایی
Heart
پاسخ
سلام
بله من هم کاملا موافقم
اطلاع رسانی بشه که عالی میشه
و اگه مفهومی باشه که خیلی خوب میشه چون هم جواب رو با فهممون جواب میدیم و هم جوابش تو ذهنمون می مونه
اگه زود تر راه اندازی بشه خوبه

اگه کمکی از دست من بر میاد بگید
با کمال میل انجام میدم
ممنون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان